Jaki licznik rowerowy kupić?

Liczniki rowerowe powoli stają się coraz popularniejszym dodatkiem do roweru. Nie każdy jednak rowerzysta wie, jakimi cechami takie urządzenie powinno się charakteryzować. Na co więc zwracać uwagę podczas jego kupowania?

Ilość parametrów

Kluczową sprawą jest to, co taki licznik ma mierzyć. Oczywiście podstawą jest czas, odległość, czy też prędkość jazdy, lecz bardziej zaawansowane urządzenia są w stanie mierzyć również przewyższenia, międzyczasy, średnią prędkość, maksymalne tempo i wiele innych, bardzo istotnych z puntu wiedzenia treningu parametrów. Czy warto jednak taki model mieć? Wszystko zależy od tego, czy potrzebuje się licznik do własnej satysfakcji, czy też do poprawy efektywności treningów.

Metoda transmisji danych

Zupełnie osobną sprawą jest to, w jaki sposób licznik ma przekazywać z czujnika dane na wyświetlacz. Najczęściej ma się do czynienia z modelem opartym na przewodzie, lecz jest to rozwiązanie bardzo zawodne, a także kłopotliwe w montażu. Nic więc dziwnego, że ostatnimi czasy bardzo popularny jest licznik rowerowy bezprzewodowy, który wszystkie dane z czujnika przekazuje drogą radiową. Co prawda liczniki rowerowe działające bezprzewodowo są nieco droższe, lecz warto w nie zainwestować, ponieważ wygoda korzystania i montażu jest nieporównywalnie większa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *